Letné šaty, v ktorých okamžite zažiarite!

Šaty. Na prvý pohľad bežný kúsok, ktorý by mal byť súčasťou šatníka každej ženy, no skutočnosť je taká, že ich výber nie je vôbec taký jednoduchý, ako sa spočiatku zdá. Čo sa týka práve letných šiat, tie by mali byť v prvom rade vzdušné, pohodlné a ľahko kombinovateľné prakticky s čímkoľvek. Avšak, ktorá z nás by netúžila po jedinečnom kúsku, ktorý by nejedného okoloidúceho priviedol do hotového šialenstva?

Nie, nemyslíme tým extrémne vyzývavé šaty, ktoré by toho odhalili viac, ako by mali, no určite nie je na škodu vlastniť aspoň jeden extravagantnejší kúsok, s ktorým jednoducho zažiarite! Kdekoľvek a kedykoľvek.

Vyberte si kúsok, ktorý bude lichotiť vašej postave

Niekedy je fajn byť mierne sebakritický a uvedomiť si svoje nedostatky. Aspoň, čo sa týka postavy. Máte väčšie bruško, malé prsia, krátke nohy či širšie ramená? Verte či neverte, pre každú z nás sa nájde ideálny kúsok, ktorý naše prednosti vyzdvihne a naopak, nedostatky šikovne zakryje.  Pre všetky tie, ktoré majú zväčša mohutnejšiu postavu sú ideálne šaty, ale i všeobecne blúzky či nohavice s väčšími vzormi ako sú geometrické tvary, kvety či rôzne nášivky, ktoré sú mimochodom poriadne trendy! Pre útlejšie postavy sa hodia letné šaty s menšími až stredne veľkými vzormi, ktoré postavu ešte viac nezmenšia, ale naopak, opticky zväčšia všade tam, kde majú. Pamätajte, že zvislé prúžky sa používajú na optické predĺženie postavy, ktorú okrem iného i perfektne zúžia, takže dámy, ak vás trápi nejaké to kilečko navyše, všetko je len o výbere správneho kúsku, ktorý bude vašej postave lichotiť.

Nechajte pozdvihnúť vašu krásu!

Akým spôsobom môžete nechať vyniknúť vašu krásu, ženské krivky a noblesu? Jednou z možností je výber výraznejšej, sýtej až žiarivej farby, ktorá sa v dave za žiadnych okolností nestratí. Medzi tie najobľúbenejšie farby letných šiat patrí jednoznačne krvavo červená, svetlomodrá, sýtožltá, ale i tmavozelená a levanduľová. Nebojte sa tiež siahnuť po jemných flitroch, vzoroch či nášivkách ako už bolo spomenuté, no riaďte sa pravidlom, že: „menej, je niekedy viac“. V kurze sú taktiež jednofarebné šaty, ktoré dokonale okopírujú vašu postavu, takže ak uprednostňujete skôr minimalistický a nadčasový štýl, pokojne zvoľte aj takýto typ šiat, ktorými s istotou nič nepokazíte. Kompenzáciou k jednoduchším kúskom môže byť výraznejšia kabelka, sandálky na mohutnom opätku či romantická čelenka do vlasov, ktorá sa na dlhé letné večery priam žiada!

Nech sa nejeden muž sa za vami otočí…

Chystáte sa na letnú žúrku, firemný večierok alebo narodeninovú párty? Chcete, aby si vás konečne všimol váš vyvolený? Skúste aspoň trošku podráždiť mužskú fantáziu, zbavte sa všetkých zábran a konečne si kúpte tie nádherné čipkové šaty, po ktorých už toľko túžite. Viete si vôbec predstaviť, ako muži milujú čipku, dômyselné výstrihy a rafinované strihy kopírujúce ženskú siluetu? V kombinácií s vysokými lodičkami, jemným náhrdelníkom a decentnou kabelkou sa môžete vybrať nielen na párty či oslavu, ale pokojne aj rande či luxusnú plavbu loďou. Veď fantázií sa medze nekladú, tak prečo trochu „neupustiť“ a nespraviť zo seba aspoň raz za čas neodolateľnú krásku, ktorú bude chcieť každý spoznať?

Pár rád na záver

Čo sa týka aktuálnych módnych trendov, nič nepokazíte volánmi, odhalenými ramenami či nariasenou sukničkou, ktorá pôsobí mimoriadne mladistvo. Avšak, ak si vzhľadom k vašej postave nemôžete nič z tohto dovoliť, nezúfajte. Každému sa predsa páči a hodí niečo iné, má rôzne požiadavky na strihy, materiál či celkové prevedenie, čiže základom je, aby ste si našli to, v čom sa vy budete cítiť krásne, žensky a sebavedomo, no nie?

Fotografia: © bigstockphoto

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *